Strona Klubu SP1PBW  
  Lutego 27 2021 15:42:26  
 
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: sp1mvs
DX CODE
eQSL
CLUBLOG
LotW
HRD LOG
QRZ.COM
LogSP
SP EmComm
SPDXC
DXCOFFEE
Powitanie
SP1PBW
O KLUBIE
Klub kontynuuje tradycje Klubu Krótkofalowców SP1PBW działającego w latach 70-tych przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie. W latach 80-tych Klub SP1PBW został przeniesiony do Klubu Garnizonowego. 1 stycznia 2011 roku Klub Garnizonowy zmienił nazwę na Klub 12 Dywizji Zmechanizowanej, a Klub SP1PBW przyjął nazwę Wojskowego Klubu Krótkofalowców PZK przy Klubie 12DZ. Pierwszym prezesem Klubu SP1PBW z siedzibą w Klubie Garnizonowym był Piotr SP1AMU, a po jego niespodziewanej śmierci Wiesiek SP1EG. Aktualnie funkcję prezesa Wojskowego Klubu Krótkofalowców przy Klubie 12DZ pełni Waldek SP1DPA. Członkami klubu są koledzy z różnych środowisk, w tym byli i aktualni żołnierze WP. Klub prowadzi różnego rodzaju cykliczne imprezy takie jak: praca radiostacji ze świateł nawigacyjnych toru wodnego Szczecin-Świnoujście pod znakiem 3Z0LH; organizowanie corocznych Dni Aktywności SP1 przy współpracy z Zachodniopomorskim Oddziałem Terenowym PZK; praca na radiostacji pod znakami okolicznościowymi upamiętniającymi ważne wydarzenia historyczne; propagowanie krótkofalarstwa na imprezach organizowanych przez Klub 12DZ; współpraca z kolegami z NIemiec poprzez uczestnictwo we wspólnych imprezach krótkofalarskich ( w tym wspólna aktywność z miejscowości Wiltz w Luksemburgu w latach 2010 i 2011, z latarni morskich w Świnoujściu, Kołobrzegu i Jarosławcu oraz z wyspy Chełminek na Zalewie Szczecińskim pod znakami 3Z0LH i 3Z0EE). Członkowie klubu spotykają się w środy i czwartki w godzinach 16-18. Ostatnia środa miesiąca jest dniem otwartym dla wszystkich krótkofalowców ze Szczecina. Na spotkaniach prowadzone są szkolenia z zakresu operatorstwa, radiowych emisji cyfrowych, dochodzi do wymiany doświadczeń. Niezależnie od spotkań podstawowa formą aktywności członków klubu jest praca nba radiostacji. Używając znaku SP1PBW przeprowadzono ponad 30 tysięcy łączności radiowych z 217 podmiotami na wszystkich kontynentach. Stacja klubowa bierze udział w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych otrzymując dyplomy i puchary. We wrześniu 2014 roku Klub SP1PBW obchodził 45-tą rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji wydany został dyplom okolicznościowy SP1PBW 45 lat w eterze. Kolejny dyplom okolicznościowy został wydany z okazji 35-tej rocznicy przeprowadzenia przez Klub SP1PBW pierwszej w Polsce łączności RTTY. 25 listopada 2019 roku klub SP1PBW obchodził 50-lecie uzyskania pierwszego zezwolenia (Zezwolenie nr 366/K/69 na posiadanie i używanie amatorskiej radiostacji klubowej kategorii pierwszej).
1% podatku na PZK –UWAGA!


Chcąc się rozliczyć z Urzędem Podatkowym z dochodów za 2020 rok wykorzystaj poniższy link do rządowego portalu podatkowego:

https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Dlaczego ten formularz? Na portalach internetowych są dostępne różne „darmowe” oprogramowania do rozliczania PIT-ów. Natomiast większość z nich uniemożliwia dowolny wybór beneficjenta 1% podatku od naszych przychodów.
Nawet po wypełnieniu formularza tuż przed jego wysłaniem wpisany przez nas numer KRS obiorcy (np. 000088401 – KRS PZK) zostaje automatycznie podmieniony na inny nam nieznany, najprawdopodobniej należący do jednej z organizacji lub fundacji preferowanych przez firmę udostępniającą oprogramowanie w Internecie.

Info. Jan SP2JLR & Piotr SP2JMR

SN2021WBNZ okazji wydania prze NBP monety 10 zł - Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni – Kazimierz Kamieński „Huzar” oraz „Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych” stacja klubu PZK SP1PBW przy Klubie 12 Sz.DZ w okresie od 01.03.2021r do 30.04.2021r pracuje pod znakiem SN2021WBN.
W tym czasie na terenie Klubu 12DZ jest prezentowana wystawa o żołnierzach wyklętych.
1% od podatku na PZK od emerytur i rent

Szanowny Krótkofalowcu – Emerycie lub Rencisto!
Nowy formularz PIT-OP to oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP) przez emeryta lub rencistę, który:
• dostał od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2020 r.,
• nie uzyskał w 2020 r. innych dochodów, które powinien wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.
DLACZEGO WARTO ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE PIT-OP.
W poprzednich latach, jeśli dostałeś od organu rentowego rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciałeś przekazać 1% podatku, musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć w swoim Urzędzie Skarbowym gotowy, jednostronicowy druk o nazwie PIT-OP wypełniając tylko kilka pól z danymi osobowymi. W miejscu na to przeznaczonym należy wpisać numer KRS Polskiego Związku Krótkofalowców, to znaczy 0000088401. W następnej rubryce możesz wskazać cel szczegółowy – np. numer swojego OT PZK. I to już wszystko — resztę za ciebie zrobi urząd skarbowy. To wielkie ułatwienie, oszczędność czasu i mitręgi związanej z wymaganym poprzednio wypełnianiem całego wielostronicowego zeznania podatkowego. Oświadczenie PIT-OP można składać od 1 stycznia do 30 kwietnia 2021 r. Formularz PIT-OP możesz pobrać w urzędzie skarbowym lub wydrukować na swojej drukarce (albo u kolegi), pobierając go z adresu: http://www.podatki.gov.pl/pit/formularze-do-druku-pit/#PIT-OP (formularz w formie PDF do druku - 33 kB)”
Info. Stanisław SQ2EEQ

SQ0MORSE

Z okazji 230 rocznicy urodzin Samuela Morse'a w okresie od 1 stycznia 2021 do 30 kwietnia 2021 pracuje stacja okolicznościowa SQ0MORSE, której operatorami są Koledzy (członkowie ZOT PZK): SP1DPA, SP1EG, SP1MGM, SQ1PSA i SQ3PMX.
Zapraszamy do QSO.
RATUJMY SR1Z

Przemiennik SR1Z zainstalowany na maszcie Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego w Kołowie pracuje od kilkunastu lat. Do tej pory jako ZOT PZK ponosiliśmy niewielkie koszty utrzymania tego przemiennika. Najpoważniejszymi inwestycjami była wymiana anten. Czas niestety robi swoje. Aby przemiennik funkcjonował koniecznym będzie w najbliższym czasie wymienienie 100 m mało stratnego kabla koncentrycznego (np. RFA078L). Do tego trzeba zakupić niezbędny osprzęt taki jak uchwyty do kabla, złącza koncentryczne. Przewidywane koszty przekraczają aktualnie możliwości Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK.
Trzeba nadmienić, że z przemiennika SR1Z korzystają nie tylko członkowie Polskiego Związku Krótkofalowców. Jest on dostępny dla wszystkich radioamatorów. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich korzystających z tego przemiennika i tych którym zależy, by przemiennik nie zamilkł, by wspomogli nasz Oddział wpłacając dowolną kwotę na konto Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców w Szczecinie nr 66 1140 1010 0000 3533 4800 1008 z dopiskiem: "SR1Z".
Czym prędzej uzbieramy i zakupimy kabel i osprzęt, tym szybciej go wymienimy, a to pozwoli na uratowanie przemiennika, który bez nowego kabla wkrótce może zamilknąć.
Pomóżcie!

Zarząd ZOT PZK w Szczecinie
Zdrowych Spokojnych Świąt!
Najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne:
Merry Christmas - C рождеством! - Maligayang Pasko - Joyeux Noël - Feliz Navidad - Feliz Natal - Buon Natale - Frohe Weihnachten - God Jul - Vrolijk kerstfeest - めりーくり すます - عيد ميلاد مجيد Spokojnych Świąt!
40.rocznica pierwszej QSO RTTY w Polsce


Pierwsza w Polsce łączność emisją RTTY została przeprowadzona pomiędzy stacjami SR1PBW i Y23NE w dniu 19 grudnia 1980 roku o godzinie 18:58 UTC w paśmie 3.5 MHz.

Dla upamiętnienia 40-stej rocznicy tego wydarzenia w dniach od 01 października do 31 grudnia 2020 r.. pracowały stacje okolicznościowe 3Z40RY, HF40RY, SN40RY, SO40RY, SP40RY, SQ40RY.

Za łączności z w/w stacjami można uzyskać dyplom okolicznościowy SP1PBW 40. ROCZNICA PIERWSZEJ ŁĄCZNOŚCI RTTY W POLSCE.

Wydawcą dyplomu jest Zachodniopomorski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Klub Krótkofalowców PZK SP1PBW.

Regulamin dyplomu można znaleźć TUTAJ


Sławek SP1DOZ

HF0BW

Z okazji 100-tnej rocznicy Bitwy Warszawskiej członkowie klubu SP1PBW pracują pod znakiem HF0BW. Największa aktywność będzie w miesiącu sierpniu 2020 roku. 12BZ wchodząca w skład 12SDZ nosi imię gen. broni Józefa Hallera. Stąd aktywność ze Szczecina i na karcie QSL obraz czołgu Renault FT model 1917.

Te czołgi przyjechały z Francji transportem kolejowym za gen.Hallerem. W Internecie więcej informacji.

73 de Waldek SP1DPA

ARLHS

Z powodu działań podjętych przez rządy krajowe i lokalne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa Wuhan (znanego również jako 2019-nCoV), który powoduje niebezpieczną chorobę COVID-19, ARLHS, LLC nie popiera wiosennych aktywności (2020 Spring Lights), aby nie zachęcać nieustraszonych aktywatorów, do opuszczenia domów. ARLHS to i tak całoroczna działalność, więc możemy to nadrobić później… mam nadzieję, że w miesiącach letnich.
Komunikat 01.06.2020
Od północy 01.06.2020r. rozpoczynają się Dni Aktywności SP1 reaktywowane przez Wiesia SP1EG i ZOT PZK. Ogólnie jak najwięcej łączności ze wszystkimi stacjami. Regulamin był wielokrotnie publikowany. Oprócz tego przypominam, że nasza częstotliwość klubowa w paśmie 2m to 145275. Wszyscy członkowie klubu dysponujący możliwością pracy w paśmie 2m proszeni o ustawienie jako swojego kanału wywoławczego 145275. Stacja klubowa SP1PBW też będzie miała ustawiony kanał 145275 jako wywoławczy jak tylko ktoś będzie w pomieszczeniu. Na razie nie ma oficjalnego otwarcia klubu jak było wcześniej. Czekamy na karty QSL od SP1QY i wtedy podam harmonogram kiedy ktoś będzie w klubie w celu odebrania kart QSL. Na razie musimy się trzymać reżimu max 3 osoby w pomieszczeniu w tym samym czasie. W przyszłym tygodniu będę w klubie 1 i 4 czerwca. Niestety nie mogę podać dokładnego czasu dzisiaj. Na razie w klubie nic nowego. Czekamy na
karty QSL od SP1QY.

Waldek SP1DPA.
DNI AKTYWNOŚCI SP1
Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK w Szczecinie oraz Klub Krótkofalowców Wyspy Wolin - SP1PKW w Wolinie
serdecznie zapraszają do udziału we współzawodnictwie DNI AKTYWNOŚCI SP1.
Regulamin "Dni Aktywności SP1"
Współzawodnictwo ma na celu aktywizację stacji SP1 i polega na nawiązaniu jak największej ilości łączności w dniach aktywności (liczą się wszystkie łączności).
Organizatorzy: Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK w Szczecinie oraz Klub Krótkofalowców Wyspy Wolin - SP1PKW w Wolinie.

Termin: 01.06.2020 godz. 00:00 GMT - 07.06.2020 godz. 23:59 GMT (zawsze pierwszy pełny tydzień czerwca).
Pasma i emisje: zgodnie z warunkami zezwolenia.
Kategorie:
A - stacje indywidualne posiadające prefiksy: SP1, SQ1, SN1, SO1, 3Z1 i HF1.
B - stacje klubowe i inne stacje nie mające w prefiksie cyfry 1 ale pracujące z terenu województwa zachodniopomorskiego.
C - pozostałe stacje ( polskie i zagraniczne ).
D - nasłuchowcy

Punktacja:
- każde QSO - 1 pkt.

Wyłącznie elektroniczne wersje logów w formacie ADIF należy przesyłać na adres: dni.aktywnosci@wp.pl
Termin nadsyłania dzienników upływa w dniu 15 czerwca 2020 r.
Wszystkie stacje, które przeprowadziły minimum 15 poprawnych łączności (stacje zagraniczne minimum 5 łączności) otrzymają dyplom uczestnictwa w formacie pdf.
Zwycięskie stacje w kategoriach A, B i D otrzymają dodatkowo puchary.
Warunkiem przyznania pucharu jest udział co najmniej 5 zakwalifikowanych uczestników w danej kategorii.
Z tą samą stacją można przeprowadzić łączność w tym samym dniu innym rodzajem emisji lub na innym paśmie.
Takie same warunki dotyczą nasłuchowców – należy dokonać nasłuchów co najmniej 15 stacji z prefiksami SP1, SQ1, SO1,SN1,HF1 lub 3Z1.
Obowiązuje wyciąg z logu przesłany na adres organizatorów.
Decyzja komisji współzawodnictwa jest ostateczna.
Współzawodnictwo zostanie rozliczone do dnia 30 września 2020 r. a wyniki opublikowane w periodykach krótkofalarskich oraz umieszczone na stronie https://www.sp1pkw.j23.eu i ZOT PZK.
Komisja współzawodnictwa Dni Aktywności SP1 : SP1MVG SP1O SP1EG
Manager dyplomowy współzawodnictwa - SP1DOZ
Powodzenia!.
SP1PBW 50 lat w eterze
NASZE AKTYWNOŚCI
NASZE CERTYFIKATY
NASZE DYPLOMY
Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

23,787 unikalne wizyty

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth