Strona Klubu SP1PBW  
  Lutego 27 2021 16:22:23  
 
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: sp1mvs
DX CODE
eQSL
CLUBLOG
LotW
HRD LOG
QRZ.COM
LogSP
SP EmComm
SPDXC
DXCOFFEE
STAY AT HOME
Witam Kolegów!
Siedzimy w większości w domach więc jest okazja do większej aktywności przy radio. Aktualnie jest kilka aktywności wartych uwagi:
1. Activity Group of Belarus zaprasza wszystkich do udziału w Dniach Aktywności nowymi emisjami cyfrowymi. Aktywność w dniach 18-19 kwietnia 2020 od północy do północy (48 godzin). Dozwolone emisje to: JT65 + JT9 + FT8 + T10 + JS8CALL. Oprócz emisji JS8CALL pozostałe obsługuje jeden program WSJT-X lub JTDX. Najnowsza wersja JTDX jest spolszczona i można ustawić polską wersję językową. Praca na wszystkich pasmach KF (w tym 60m) oraz UKF (50MHz i wyżej). Za przeprowadzenie co najmniej 25 QSO’s specjalny certyfikat. Każda łączność 1 punkt. Normalne łączności – nie podaje się numerów itp. ani nie używa się programu kontekstowego. Więcej szczegółów na stronie: http://ev5agb.com/award/award_actday-digital-18april-2020_e.htm
Można wcześniej wystąpić o członkostwo klubu AGB ale to nie jest konieczne. Klub posiada bogatą ofertę dyplomową obsługiwaną przez program UAC.

2. Krótkofalowcy hiszpańscy w dniach 15-30 kwietnia 2020 realizują akcję dyplomową DIPLOMA AND SPECIAL MEDAL – “IARU 95th ANNIVERSARY” WORLD AMATEUR RADIO DAY
za pracę na pasmach od 160m do 6m różnymi rodzajami emisji ze stacjami używającymi znaków: AM95WARD, AM1WARD, AM2WARD, AM3WARD, AM4WARD, AM5WARD, AM6WARD, AM7WARD, AM8WARD i AM98WARD (AM6 – Baleary, AM8 – Canary, AM9 – Ceuta i Melilla).

3. RSGB HOPE QSO Party.
Seria 90-minutowych zawodów dziennych, które zostały wprowadzone tymczasowo, aby pomóc i wesprzeć radioamatorów, którzy są odizolowani w domu i docenią kontakt z innymi ludźmi.
Ta seria zawodów jest otwarta dla wszystkich uczestników i nie jest ograniczona do członków RSGB, jest przeznaczona tylko dla stałych stacji dla pojedynczego operatora (nie dla stacji obsługiwanych przez wielu operatorów, przenośnych lub alternatywnych) Warunkiem serii jest, aby uczestnicy byli w pełni zgodni ze wszystkimi środkami dotyczącymi Covid-19, które są obecnie stosowane przez władze w miejscu ich stacji. Ta seria nie bierze udziału w Mistrzostwach HF i nie jest powiązana z żadnymi zawodami Klubu Stowarzyszonego RSGB.
Więcej szczegółów na stronie: https://www.rsgbcc.org/hf/rules/2020/rhqp.shtml
Życzę udanych polowań. Do usłyszenia na pasmach lub zobaczenia w klubie po zakończeniu akcji „COVID-19”


Zdrowia i pomyślności, 73! Waldek SP1DPA
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
SP1PBW 50 lat w eterze
NASZE AKTYWNOŚCI
NASZE CERTYFIKATY
NASZE DYPLOMY
Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

23,791 unikalne wizyty

Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti · Ported for PHP-Fusion v6 by: Fuzed Themes · Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth